Audi A6 155hp (2.5 V6 TDi)

Marka: Audi
Model: A6
Yakıt: Dizel
Yıl: C5 - 1997 -> 2004

Güç Değerleri

  • Öncesi: 155 HP
  • Sonrası: 186 HP


TORK Değerleri

  • Öncesi: 310 NM
  • Sonrası: 363 NM


Chip Tuning Nedir?

Chip Tuning, enjeksiyon sistemine sahip motorların motor kontrol ünitesinin (ECU) içerisindeki değişebilen veya programlanabilen bir entegrenin içerisindeki bilgilerin performans amaçlı, düşük emisyon amaçlı yada daha düşük yakıt tüketimi amaçlı olarak yeniden değiştirilmesi işlemidir.

Fabrika neden uygulamıyor?

Üreticiler ürettikleri araçların bakımlarının kullanıcılar tarafından düzenli olarak yapılmama ihtimali, farklı iklim koşulları ve atmosfer basıncına karşı aracın uygunlugu ve düşük kalitedeki yakıta karsı tolerasını göz önünde bulundurarak haritaları oluştururlar. Bu haritaların chip tuning ile bölgedeki iklime ve yakıt kalitesine göre yeniden programlanması sonrasında kullanıcının yakıt seçiminin dikkatli yapılması ve bakım periyotlarına dikkat edilmesi hususlarında bilgilendirilmesiyle araclarının yine aynı güvenilirliğe sahip olması sağlanır.

Nasıl yapılır?

Birçok farklı uygulama şekli vardır. Kimi araçlar diagnostik soketine (OBDII) bağlanan bir dizüstü bilgisayar vasıtası ile seri olarak programlamaya izin verirken, kimi araçların motor kontrol üniteleri sökülerek direk bağlantı yapılma yoluyla uygulama yapılır.

Aracımın artan gücünü nasıl anlayabilirim?

BoostER Performance olarak öncelikle aracınız ile kısa bir yol testi yapılır. Aracınızın genel kondisyonu bu sekilde tespit edilerek, bünyemizde bulunan dinamometre ile aracınızın standart motor gücü ve torku ölçülür. Uygulama sonrasında tekrar bir güç ölçümü yapılarak aradaki fark grafik ve değerler ile size sunulur. Tekrar kısa bir yol testi yapılarak araç teslim edilir. Uygulamamız sonrasında araç sahibine sunduğumuz memnuniyet garantimiz mevcuttur. Uygulama sonunda araç sahibi yol testinde eğer bir performans artığı gözlemleyememişse anında araç eski haline çevrilir ve hiçbir ücret alınmaz. Güç artışı hem ölçüm ile sayısal, hemde yol testi ile kullanım olarak size sunulur.

Yapılan uygulamanın geri dönüşü varmıdır?

Uygulamalarımız tamamen eski haline çevrilebilir ve BoostER Performance olarak yaptığımız araçları ücretsiz olarak istenildiğinde eski haline çevirmekteyiz.

Aracıma Chip Tuning yapılıp yapılamayacağını nasıl öğrenebilirim?

Sitemizdeki araç bulucu ile aracınızın bilgilerini girerek listeden aracınız için bilgilere ulaşabilirsiniz.Listede aracınız bulunmuyorsa info(at)boosterperformance.com adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Back to top